"Utopený" mobil


Dobrý den, mnou zakoupený mobilní telefon, který jsme si objednala na webových stránkách www.hypermobil.cz, obj.č. 54590. Při doručení dne 24.01.2011 byl telefon komplet rozbalen bez českého i jakéhokoli návodu.
Po urgenci emailem, o dodáni bez návodu mi byl návod do dvou dnů dodán, ale po 4 dnech používání mobil přestal fungovat.
Osobně jsem ho donesla dne 31.01.2011 do kamenného obchodu adresa: Na Bělidle 3, Praha 5, kde jsme požadovali odstoupení od smlouvy. Zaměstnankyně nám řekla, že má 30 dní na vrácení peněz.
Dne 17.02.2011 nám přišel servisní protokol, ve kterém se píše o zjištěné závadě mobilního telefonu z naší strany a že tato závada nesplňuje podmínky odstoupení od smlouvy.
Dne 28.2.2011mi přišel nefunkční mobilní telefon ze servisu. DnesPřidat dnešní událost 1.3.2011 jsem mobilní telefon odvezla zpět do kamenného obchodu pro další postup ze strany prodejce. V kamenném obchodě mi bylo řečeno, že jsem mobilní telefon utopila. Přitom jsem si na 100 % jistá že jsem s ním pracovala tak že jsem ho nenamočila. Fotodokumentaci nám zaměstnankyně odmítla ukázat.
Po vzájemné emailové komunikaci jsme se rozhodli požádat Vás o radu při řešení daného problému. Děkuji za odpověď, budete-li mít nějaké dodatečné žádosti k vysvětlení, ráda je zodpovím.


Obecně lze konstatovat fakt, že obchodníci šmahem zamítají reklamace mobilních telefonů, vždy za uvedení důvodu vniknutí vody, popřípadě neznámé kapaliny. Asi jsme národ telefonujících potápěčů.

Řešením může být přehrání problému na prodávajícího:
Zakoupila jste telefon, který byl ve skladových prostorách prodávajícího nebo v prostorách výrobce namočen.
Takový telefon není způsobilý provozu a proto jej reklamujete.
Do 6 měsíců je důkazní břemeno na prodávajícím.
Nechť prokáže (ne jen řekne), že k vyplavení nevzniklo ve výrobě či v obchodě.

Druhý námět je univerzální pro všechny zamítnuté reklamace:
Vyzvat je k přehodnocení reklamace.
V negativním případě předat věc k posouzení soudnímu znalci (portal.justice.cz). S posudkem zopakovat výzvu k přehodnocení reklamace + nárokovat výlohy (poštovné, posudek).
V negativním případě se domáhat vrácení peněz žalobou u okresního soudu podle bydliště dlužníka.
odpověď ze dne 16. 3. 2011
zpět na seznam dotazů a odpovědí