Osobní stránka Romana Jandy

RJ Ve spotřebitelské poradně působím od roku 1998, tehdy jako člen Sdružení obrany spotřebitelů.
Ve své činnosti se věnuji jak obecné problematice (reklamace, odstupování od smluv, ...), tak i některým speciálním oborům.

Specializuji se na hromadnou přepravu osob (MHD, linková autobusová doprava a železniční doprava), což souvisí s tím, že jedním z mých koníčků je sbírání jízdenek a kontrolních odznaků a doprava vůbec.
Mohu poradit i při záležitostech okolo insolvence. V poradně by se jednalo o pomoc s podáním přihlášky pohledávky za zkrachovalým podnikatelem. V minulosti jsem působil mj. jako správce konkursní podstaty a jako insolvenční správce.
Nadstandardně jsem se věnoval také bankovní sféře, zejména předpisům okolo platebního styku.
Mohu nabídnout pomoc při řešení sporu dovedením obou účastníků k vzájemné dohodě (technikou mediace).

V Západočeském sdružení obrany spotřebitelů zastávám funkci poradce a správce webu. V předcházejících dvanácti letech jsem působil ve Sdružení obrany spotřebitelů jako poradce, předseda plzeňské organizace, člen Republikového výboru a hospodář.Na těchto svých stránkách plánuji uveřejňovat své poznámky, které vyjadřují osobní stanovisko k tématům ochrany spotřebitele, a nebo naopak, které vůbec nesouvisí s tématikou ochrany spotřebitele.

Články

Přeprava cestujících a kontrola jízdenek - předpisy a výklady článek [26. 1. 2013]
Krátká exkurze do statistiky s Romanem Jandou aneb není průměr jako průměr. článek [14. 10. 2011]
Nespotřebitelské zamyšlení Romana Jandy nad tím, co je to kilogram a co bude s kilogramem na Měsíci. článek [20. 9. 2011]

CNW:Counter