Články z roku 2014Jaké dostáváme ceny a slevy?

Webové stránky cenového konzultanta Václava Lorence se zabývají tvorbou cen.

Webové stránky pricingidiot.com jsou určeny především podnikatelům.
Těm zde autor v mnoha různých příspěvcích radí, jak stanovit zaváděcí ceny a ceny vůbec, jak poskytovat slevy a jak nabízet loajalitní programy, jak udržet zákazníky, prož se v internetových obchodech "ztrácejí košíky" a nebo třeba i, proč jezdí lidi MHD načerno.

Stránky jsou psané česky s užitím některých anglických odborných výrazů.
Na webu spotrebitele.org nachystáme anotace zajímavých článků webu pricingidiot.com.

Roman Janda
[29. 11. 2014]


Znalkyně v ZSOS

Pro spotřebitele rozšiřujeme naše služby. Naše nová členka je soudní znalec na textil, a proto se na ni můžete obracet při Vašich sporech s prodejci na kvalitu textilních výrobků či kvalitu provedených oprav. Své dotazy můžete sdělit v naší poradně nebo e-mailem: kopickova@centrum.cz či případně na tel.: 604 972 981.

Ivan Urban
[29. 10. 2014]Proběhl seminář

Ve spolupráci s Hospodářskou komorou proběhl seminář pro podnikatelky.

Naše sdružení ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Plzeňského kraje (RHKPK) uspořádalo dne 14.10.2014 pro podnikatelky seminář na téma "Spotřebitelské vztahy z pohledu podnikatele". Účastnicím jsme poskytli naše materiály na toto téma.
Tato akce byla uskutečněna v prostorách RHKPK v Plzni od 9,00 do 13,00 hod. Současně byly předneseny naše zkušenosti a příklady z naší činnosti. Byly zodpověděny všechny dotazy i ty, které se netýkaly tématu.
S RHKPK budeme i nadále spolupracovat.

Ivan Urban
[25. 10. 2014]Další trik nepoctivých pojišťovacích agentů a makléřů

Může se stát, že Vás osloví člověk, který se vydává za pracovníka Asociace pojišťoven ČR a chce s Vám změnit ...


celý článek [24. 01. 2014]

Smluvní pokuta ve všeobecných obchodních podmínkách v režimu spotřebních smluv

Z webových stránek Ústavního soudu přetiskujeme doslovně zprávu o nálezu ÚS, podle kterého není možné smluvní pokutu schovat do veřejných obchodních podmínek,
.....

Okresní soud v Českých Budějovicích vyhověl žalobě Českého inkasního kapitálu, a. s., na zaplacení 5 000 Kč včetně příslušenství. Soud zjistil, že stěžovatel uzavřel se společností UPC, a. s. smlouvu o poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací a byl mu zapůjčen („zařízení"). Součástí smlouvy o poskytování služeb byl odkaz na všeobecné obchodní podmínky obsahující ujednání o smluvní pokutě ve výši 5 000 Kč pro případ, že zákazník poskytovateli nenavrátí zařízení do 7 dnů od ukončení smlouvy. Stěžovatel později vypověděl smlouvu o poskytování služeb, ale zapůjčené zařízení nevrátil. Soud I. stupně měl proto za prokázané, že stěžovatel nesplnil svou smluvní povinnost, a proto žalobcovu nároku vyhověl.
...celý článek [12. 1. 2014]

Stručný průvodce novým občanským zákoníkem

Rychlokurs spotřebitelských základů občanského zákoníku zde.

[25. 12. 2013]články roku 2011 - klikněte zde
články roku 2012 - klikněte zde
články roku 2013 - klikněte zde
články roku 2014 - klikněte zde
články roku 2015 - klikněte zde